Webové stránky pro akciové společnosti

Akciové společnosti mají od ledna 2014 povinnost provozovat webové stránky obsahující kontaktní a identifikační údaje společnosti včetně IČO a údajů o zápisu v obchodním rejstříku. Na těchto webových stránkách musí akciové společnosti zveřejňovat také pozvánky na valné hromady. Se službou akciovkanawebu.cz zvládnete spustit web akciové společnosti během pár minut.

Co mají obsahovat stránky pro akciové společnosti?

Zákon č. 90/2012 Sb. o obchodních korporacích (ZOK) zavedl od 1. 1. 2014 povinnost akciových společností provozovat webové stránky. Tato povinnost platí pro všechny nově založené akciové společnosti, ale také pro společnosti založené před 1. 1. 2014. Webová stránka musí obsahovat následující údaje:

 • Firmu (název společnosti zapsaný v OR)
 • Sídlo
 • IČO společnosti
 • Údaje o zápisu společnosti v OR

Jaké další informace se povinně zveřejňují?

Webové stránky mají sloužit ke komunikaci s akcionáři společnostmi a dalšími dotčenými osobami. Na stránkách se zveřejňují především následující oznámení a údaje:

 • Pozvánka na valnou hromadu – povinnost pro všechny typy akciových společností (bez ohledu na formu či podobu vydaných akcií),
 • Uveřejnění skutečnosti o existenci koncernu – povinnost pro všechny typy akciových společností (bez ohledu na formu či podobu vydaných akcií), které se stanou členem koncernu (podřídí se společnému vedení),
 • Jiná sdělení akcionářům společnosti jako jsou výroční zprávy, výsledky valných hromad a podobně – představenstvo společnosti může web využívat rovněž k doručení informací akcionářům.

Co vám nabízí www.akciovkanawebu.cz?

Webové stránky s jednoduchým ovládáním umožňujícím jak editaci údajů o společnosti tak i zveřejňování pozvánek na valné hromady si můžete založit ihned a to již za 39Kč měsíčně. Na výběr máte ze dvou balíčků: 

 • Základní web

  39 Kč za měsíc

  webová stránka, se kterou splníte všechny zákonné povinnosti včetně možnosti vkládat pozvánky na valné hromady a novinky.
  Web bude mít adresu vaseskvelafirma.akciovkanawebu.cz Pokud však chcete web provozovat na vlastní doméně zvolte balíček Lepší web.

  Vytvořit web

 • Lepší web

  59 Kč za měsíc

  Navíc: webová stránka na vlastní doméně (například www.vaseskvelafirma.cz) a vlastní e-mailovou adresou (například [email protected]). Na stránce snadno zveřejníte všechny povinné údaje i pozvánky na valné hromady a splníte tak všechny zákonné povinnosti.

  Vytvořit web